سرم تراپی در منزل

ارائه خدمات سرم تراپی در منزل توسط گروه نفس بان

تزریق واکسن، آمپول، سرم و... از جمله مواردی می باشند، که برای انجام دادن هر یک از آنها باید در مراکز درمانی شلوغ و آلوده حضور داشته باشید. برخی از موارد پیش افتاده نیاز به زمان زیادی ندارد، اما زمان انتظار بالا و صف‌های طولانی در درمانگاه‌ها این زمان کوتاه را چند برابر می‌کند. پرسنل نفس بان همگی از افراد حرفه‌ای و آموزش دیده می‌باشند. بنابراین می‌توانید با خیال آسوده سرم تراپی در منزل را به آنها بسپارید.

بعضی از ویژگی‌های خدمات پرستاری نفس بان عبارت هستند از:

 • نیروهای با تجربه کاری زیاد
 • ارائه خدمات بسیار با کیفیت
 • ارائه خدمات با قیمت مناسب
 • ارزیابی دوره‌ای نحوه عملکرد هر کدام از نیروها
 • اعزام نیرو از منطقه نزدیک در کلیه مناطق تهران
 • ارائه گواهی برای مراجعه به بیمه
 • قیمت مقرون به صرفه

 در گذشته برای دریافت خدمات تخصصی پزشکی، حضور در بیمارستان‌ها و مراکز تخصصی الزامی بوده است. برخی از بیماران به انجام خدمات سرم تراپی در منزل 24 ساعته نیاز دارند این حضور فیزیکی در بیمارستان، بیماران و همراهان آنها را با محدودیت‌هایی مواجه ساخته است. امروزه امکان ارائه انجام خدمات سرم تراپی در منزل 24 ساعته فراهم گردیده است. در صورت نیاز به این خدمت با ما در مرکز خدمات پزشکی و پرستاری نفس بان در تماس باشید.

شماره تماس  مرکز نفس بان:

۴۴۰۵۴۳۹۳         ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲

۴۴۰۳۵۶۴۷           ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

 

مزایای استفاده از خدمت سرم تراپی در منزل نفس بان

 • برای اینکه در مراکز درمانی تزریق سرم انجام شود، افراد باید بستری شوند و تا تمام شدن تزریق سرم از افراد بیمار و همراهان آنها زمان زیادی گرفته خواهد شد. 
 • بیمار و همراهان برای اینکه به مرکز درمانی برسند، باید ترافیک سنگین را تحمل کنند.
 • وقتی که به مراکز درمانی مورد نظر خود می‌رسند، امکان دارد با کمبود تخت نیز مواجه شوند.
 • کسانی که در استراحت مطلق هستند و یا به هر علتی حوصله و صبر و یا وقت کافی برای ماندن در صف‌های نوبت دهی برای تزریق کردن سرم و سرم تراپی ندارند. خدمات سرم تراپی در منزل نفس بان انتخاب بسیار مناسبی می‌باشد.
 • برای افرادی که کهنسال هستند و نمی‌توانند به راحتی حرکت کنند و یا ممکن است که در مراکز درمانی، بیماری‌های واگیردار بگیرند.
 • افراد بیماری که نمی توان آنها را تا مراکز درمانی جابجا کرد.

سرم تراپی در منزل در تهران

در این شرایط می توانید از خدمات سرم تراپی و تزریق سرم در منزل نفس بان استفاده کنید.
استفاده کردن از سرویس سرم تراپی در منزل نفس بان موجب خواهد شد، که در هزینه و وقت افراد صرفه جویی شود. ارائه خدمات تزریق سرم در منزل نفس بان در محیطی تمیز و در کمترین زمان ممکن توسط افراد آموزش دیده و متخصص انجام می‌گردد.

تزریق سرم و سرم تراپی در منزل بدون نسخه

سرم تراپی در منزل و تزریق سرم بدون نسخه شدنی نخواهد بود. متأسفانه بعضی از افراد به محض بروز برخی علائم و ضعف به درمانگاه‌ها مراجعه کرده و خودسرانه و بدون ویزیت پزشک سرم دریافت می‌کنند. امکان دارد، که برخی از مراکز درمانی سرم تراپی در منزل را بدون نسخه به علت منافع مالی انجام دهند، اما باید بدانید، که این کار ایمن نیست.
 سرم تراپی در منزل تنها در مواقعی انجام می‌شود، که امکان مصرف مواد غذایی یا آب از طریق دهان و به صورت عادی امکان پذیر نباشد. بنابراین در صورتی که از سرم‌ها به صورت غیر حرفه‌ای استفاده شود. نه تنها مفید نخواهد بود، بلکه در مدت زمان طولانی، مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. خواه سرم تراپی در منزل انجام شده باشد و یا در مراکز درمانی.

چرا افراد به سرم تراپی در منزل و تزریق سرم نیاز پیدا می‌کنند؟

به منظور جایگزینی مایعات، اصلاح الکترولیت‌ها، درمان عفونت باکتریایی و قارچی، تزریق داروها و انتقال خون از سرم تراپی در منزل استفاده می‌شود. برای مثال داروهایی مانند ویتامین‌ها، آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضد قارچ در بیماری‌های بسیار حاد به افراد تزریق می‌شوند.
البته باید توجه داشته باشید، که سرم تراپی در منزل را معمولاً برای درمان کم آبی بدن نیز انجام می دهند. سرم تراپی در بیماری‌های دردناک و حاد مانند نارسایی قلب، نقص ایمنی بدن، آرتریت روماتوئید، کرون و سرطان‌ها کاربرد دارد. این بیماری‌ها از جمله بیماری‌های بسیار جدی و حاد می‌باشند. بنابراین سرم تراپی در منزل حتماً باید توسط افراد با تجربه و حاذق انجام شود.

آیا سرم تراپی در منزل کارساز است؟

برای مثال افرادی که آنفولانزا می‌گیرند، نیاز به تزریق سرم و سرم تراپی خواهند داشت. البته علاوه بر آن به داروهای دیگری نیز احتیاج دارند. تجویز سرم در افرادی که به علت زیاد ورزش کردن بدنشان کم آب شده است یا به خاطر پرواز‌های طولانی مدت، بسیار خسته شده‌اند، نیز کارساز است.
 به طور کلی چنانچه مشکل به وجود آمده در افراد با نوشیدن مایعات به جای تزریق حل می‌شود، بهتر است که این کار انجام شود. در غیر این صورت در مواقعی که حال عمومی افراد بسیار آشفته است و نمی توانند کاری انجام دهند، قطعاً از سرم تراپی در منزل استفاده می‌شود و این راهکار گزینه مناسب‌تری است.
سرم تراپی در منزل

نحوه تزریق سرم و سرم تراپی در منزل چگونه است؟

برای استفاده از خدمات و سرویس سرم درمانی در منزل باید موسسه‌ای معتبر که در این زمینه فعالیت دارد را بشناسید. موسسه‌ای که از تیم خبره و قوی تشکیل شده است و خدمات پرستاری را در منزل هم ارائه می‌کند.
 پرستاران متخصص و باتجربه نفس بان به افراد کمک خواهند کرد، که تزریق سرم در منزل را به سادگی انجام دهند. این پرستاران برای سرم تراپی هرچه استریل‌تر، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و هر لحظه سرم را مورد بررسی قرار می‌دهند. همچنین انجام سرم تراپی در منزل از هزینه‌های رفت و آمد و پذیرش در مراکز درمانی می‌کاهد.

 تنظیم سرعت سرم

سرم تراپی در منزل و یا در مراکز درمانی دارای شرایط مخصوص و یکسان می‌باشد. و نکات مهمی وجود دارد که حتماً باید در این مورد رعایت گردد. از جمله نکات بسیار حائز اهمیت این است که سرعت سرم به خوبی تنظیم شود.
 تنظیم کردن سرعت سرم‌ها در هنگام سرم تراپی در منزل با استفاده از چکاننده یا انفوزیون انجام می‌شود. این کلمه به معنی تزریق قطره‌ای می‌باشد و چون مایع درون سرم به حالت قطره قطره وارد لوله اصلی می‌گردد، بر روی آن این نام گذاشته شده است.
 تنظیم کردن سرعت انفوزیون به مقدار ست و نوع آن، نوع مایع و تشخیص و دستور پزشک بستگی دارد. در سرم‌های معمولی در حالت عادی معمولاً در هر دقیقه ده الی بیست قطره عبور داده می‌شود.
 در میکروست‌ها که از انواع سرم‌های دیگر می‌باشند، قطره سازها در هر دقیقه تقریباً شصت قطره از خود عبور می‌دهند. تعداد قطره‌ها روی بسته بندی سرم توسط کارخانه سازنده درج شده است. اما برای محاسبه کردن میزان ریزش سرم و سرعت آن هنگام سرم تراپی در منزل فرمول‌هایی وجود دارد، که انجام دادن این محاسبات را پرستاران و پزشکان متخصص انجام می‌دهند.
 در هنگام سرم تراپی در منزل چنانچه سرم کمتر یا بیشتر از حد وارد بدن افراد شود، خطرناک خواهد بود. سرعت سرم به موارد دیگری مانند ارتفاع ظرف و پایه سرم، فشار هوا، گرفتگی لوله سرم و... نیز بستگی دارد.

نکات مهم سرم تراپی در منزل

 • در صورتی که فرد، بیماری یا مشکلی دارد یا به بعضی از داروها حساسیت دارد، قبل از اینکه پرستار سرم تراپی در منزل را شروع کند، باید اطلاع داده شود.
 • از سالم بودن و تاریخ انقضای سرم باید مطمئن شد.
 • تأیید و تجویز پزشک برای سرم تراپی در منزل و انجام تزریقات بسیار حائز اهمیت است.
 • تهیه کردن مواردی مثل دارو را باید بیمار انجام دهد، اما در صورتی که بیمار درخواست دهد، می‌توان با گرفتن هزینه، داروها را برای او تهیه کرد.
 • برای سرم تراپی در منزل علاوه بر دارو‌ها، سرم و محلول مورد نیاز، کانولا یا کاتتر، تجهیزات استریلیزاسیون و پایه سرم مورد نیاز است.
 • با توجه به این که کار سرم تراپی و تزریقات بسیار حساس می‌باشد، پیشنهاد می‌شود به مراکزی که مورد تأیید وزارت بهداشت هستند، اعتماد کنید و از پرستاران حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • پرستاری که کار سرم تراپی در منزل را انجام می‌دهد. باید توجه داشته باشد، که سر سوزن‌ها و سرنگ پلمپ باشد و پوشش آنها آسیبی ندیده باشد.
 • پس از این که سرم تراپی در منزل به اتمام رسید. باید سوزن، سرم و دیگر اجزای آن دور انداخته شود و دست‌ها به صورت دقیق و کامل قبل از انجام تزریق و پس از آن شسته شود.
 • فردی که اقدام به سرم تراپی در منزل می کند، باید در همه مراحل دستکش داشته باشد.

آیا تزریق سرم و سرم تراپی در منزل توسط تزریقاتی نامعتبر درست است؟

همانطور که گفته شد در برخی مواقع سرم برای رساندن ویتامین‌ها و مواد مغذی و مایعات به بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما سرم تراپی در منزل از عهده هر کسی بر نمی‌آید. اکثر افراد سعی می‌کنند که فردی از بین آشنایان برای آنها این کار را انجام دهد. اما باید توجه داشته باشید که سرم تراپی در منزل بسیار مهم بوده و اگر اشتباه کوچکی انجام شود، مشکلات بسیار جدی را به دنبال خواهد داشت.
 بنابراین حتماً باید این کار توسط افراد قابل اعتماد و متخصص انجام شود. برای دریافت این خدمات می‌توانید از خدمات گسترده مرکز تخصصی پزشکی؛ پرستاری و بالینی نفس بان کمک بگیرید. این سازمان دارای مجوز از سوی وزارت بهداشت بوده و از پرستاران و پزشکان متخصص و دارای مدرک از دانشگاه علوم پزشکی برای انجام خدمات بهره میگیرد. مدارک پزشکان و پرستاران در نفس بان موجود است و این شرکت نظارت زیادی بر نحوه عملکرد نیروهای خود دارد.
مرکز تخصصی ارائه خدمات پرستاری و پزشکی در منزل نفس بان با هدف افزایش سلامت و رفاه عمومی، درمان تخصصی در همه سطوح و خدمات پیشگیری را ارائه می‌دهد. شرکت نفس بان از وزارت بهداشت مجوز‌های لازم را داشته و پزشکان، متخصصین، فیزیوتراپ و پرستاران و... که در این شرکت فعالیت می‌کنند، دارای مدرک رسمی و معتبر از دانشگاه علوم پزشکی هستند و خدمات تخصصی پیشگیری درمانی و مراقبتی را در زمان بسیار کم و با هزینه مناسب در اختیار افراد در منزل قرار می‌دهند. خدمت رسانی به کلیه همشهریان تهرانی با قیمت رقابتی و زیر نظر بهترین پزشکان و پرستاران وظیفه ماست. (به همراه ارائه گواهی برای مراجعه به بیمه)
 

 در گذشته برای دریافت خدمات تخصصی پزشکی، حضور در بیمارستان‌ها و مراکز تخصصی الزامی بوده است. برخی از بیماران به انجام خدمات سرم تراپی در منزل 24 ساعته نیاز دارند این حضور فیزیکی در بیمارستان، بیماران و همراهان آنها را با محدودیت‌هایی مواجه ساخته است. امروزه امکان ارائه انجام خدمات سرم تراپی در منزل 24 ساعته فراهم گردیده است. در صورت نیاز به این خدمت با ما در مرکز خدمات پزشکی و پرستاری نفس بان در تماس باشید.

شماره تماس  مرکز نفس بان:

۴۴۰۵۴۳۹۳         ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲

۴۴۰۳۵۶۴۷           ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹ 

آدرس نفس بان

تهران، بلوار فردوس شرق،

روبروی خ حسن آباد،

ساختمان طاها، پلاک 388

واحد21

شبکه های اجتماعی

ما در شبکه های اجتماعی هم در کنارتان هستیم

آی سی یو در منزل

  ICU AT HOME