گرفتن نوار قلب در منزل

خدمات گرفتن نوار قلب در منزل توسط تیم تخصصی و مجرب نفس بان

سرویس اکوکاردیوگرافی یا گرفتن نوار قلب در منزل چیست؟ خدمت گرفتن نوار قلب در منزل همان تست ECG می باشد که با بررسی عملکرد قلب به تشخیص سریع و بهتر بیماری و یا حملات قلبی کمک میکند. این تست نوعی سونوگرافی تشخیصی قلب و عروق است. که با استفاده از امواج صوتی، اطلاعاتی از قلب در اختیار پزشک قرار میدهد. با دریافت نتایج تست ECG پزشک نحوه عملکرد قلب و دریچه‌ها را بررسی میکند.
پزشکان در موارد زیر اکوکاردیوگرافی را تجویز میکنند:

 • حملات قلبی: در مواردی که جریان خون به قلب به طور ناگهانی قطع شود.
 • آریتمی قلبی: زمانیکه قلب خیلی سریع و یا خیلی کند میزند.
 • کاردیومیوپاتی: زمانیکه دیواره‌های قلب بزرگ یا ضخیم شود.
 • بیماری‌های عروق کرونر: تجمع مواد چرب در رگ‌های خونی متصل به قلب میتواند موجب محدود یا قطع شدن خونرسانی به قلب شود.

معمولا برای افرادی که مستعد بیماری‌های قلبی بوده و یا دارو مصرف میکنند. انجام منظم اکوکاردیوگرافی برای نظارت دائمی به عملکرد قلب توصیه میشود.

شماره تماس شرکت: ۴۴۰۵۴۳۹۳    ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲   ۴۴۰۳۵۶۴۷    ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

اکو چیست و چگونه انجام میشود؟

اکوکاردیوگرافی یا ECG با عنوان EKG نیز نامیده میشود. این آزمایش با استفاده از تجهیزات پیشرفته به بررسی ریتم قلب و فعالیت الکتریکی آن میپردازد. در این آزمایش از حسگرهایی برروی پوست استفاده میشود. که سیگنال‌های الکتریکی را از قلب دریافت و به حافظه مرکزی اصلی ارسال میکنند. دستگاه اکوکاردیوگرافی نیز با ثبت این سیگنال‌ها و نمایش به پزشک، به تشخیص عملکرد عادی و یا غیر عادی قلب کمک میکند.
پزشک برای بررسی بهتر مشکلات قلبی؛ انجام اکوکاردیوگرافی را توصیه میکند. این آزمایش به همراه سایر آزمایشات برای بررسی و نظارت بر عملکرد قلب تجویز میشود. که براساس آن میتوان علت بروز مشکلات قلبی؛ مثل درد قفسه سینه؛ تنگی نفس و سبکی سر؛ سرگیجه، ضربان قلب یا نبض سریع را تشخیص داد.
در صورت وجود بیماری قلبی خانوادگی پزشکان انجام اکوکاردیوگرافی را به عنوان آزمایش غربالگری تجویز میکنند.

اصول انجام نوار قلب در خانه:

قرارگیری در نوبت‌های طولانی آزمایش و رفت و آمد برای خانواده‌ها و بیماران دشواری‌ها و هزینه‌های زیادی به همراه دارد. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و تولید حسگرهای کوچک و قابل حمل، امروزه امکان انجام تست EPC در منزل نیز وجود دارد. برای انجام این آزمایش نیازی به آمادگی وجود ندارد. انجام اکوی قلب در منزل با توجه به نوع نیاز؛ روش‌های متعددی دارد. برای گرفتن نوار قلب در منزل از حداکثر 12 حسگر کوچک به نام الکترود برروی بازوها؛ پاها و قفسه سینه استفاده میشود. این الکترودها برروی بدن چسبانده میشوند. و از طریق سیم به مانیتور متصل اند.

گرفتن اکوی قلب در منزل
برای تست نوار قلب در منزل ابتدا روی تخت دراز کشیده و لباس خود را بالا بزنید. در صورت وجود مو در ناحیه سینه که مانع از انجام درست آزمایش میشود، باید آنها را بتراشید. با قراردهی الکترود در محل مناسب، آرامش خود را حفظ نموده و به طور معمول نفس بکشید. دراز بکشید و بی حرکت بمانید. حرکت و یا لرز میتواند برروی نتایج آزمایش اثرگذار باشد. این کار کمتر از 10 دقیقه زمان میبرد.
برای گرفتن اکو قلب در منزل زیر نظر کارشناسان خبره از طریق راه‌های ارتباطی با ما در مرکز خدمات تخصصی؛ پزشکی و پرستاری؛ بالینی در منزل نفس بان تماس بگیرید.

شماره تماس شرکت: ۴۴۰۵۴۳۹۳    ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲   ۴۴۰۳۵۶۴۷    ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

 

گرفتن نوار قلب در خانه چه مزایایی برای بیمار دارد؟

بیماری‌های قلبی و یا حملات قلبی بسیار خطرناک هستند. از این رو باید به سرعت تشخیص داده شوند. به این ترتیب از بروز مشکلات ثانویه پیشگیری میشود. خوشبختانه اکوکاردیوگرافی یکی از بهترین روش‌ها برای بررسی قلب است. البته حضور در بیمارستان و کلینیک و تست اکوکاردیوگرافی میتواند زمان زیادی را هدر دهد. اکو قلب در منزل به سرعت و در کوتاه ترین زمان بدون جابجایی و ماندن در صف‌های طولانی انتظار؛ خدمات با کیفیت و مناسبی را در اختیار شما قرار میدهد.
گرفتن نوار قلب در منزل تهران به خصوص برای بیمارانی که باید مرتبا تحت نظر قرار داشته باشند نیز مناسب است. این خدمت به کاهش هزینه و زمان رفت و آمد و قرارگیری در محیط بیمارستانی کمک میکند.
از آنجایی که در محیط بیمارستانی احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی و مسری از جمله کرونا افزایش میابد. تست نوار قلب در منزل میتواند تمامی ریسک‌های ابتلا به بیماری را از بین ببرد.
کودکان در محیط بیمارستانی احساس ناراحتی و اضطراب دارند و اکو قلب در منزل باعث ایجاد آرامش آنها خواهد شد.
این مورد به خصوص برای بیمارانی که توانایی جابجایی و رفت و آمد ندارند، مناسب است. گرفتن نوار قلب در خانه تهران به معلولین؛ سالمندان؛ زنان باردار؛ کودکان و نوزادان توصیه میشود.

چه زمانی نوار قلب لازم است؟ اکوکاردیوگرافی (ECG)

 

انجام نوار قلب در منزل

در این بخش قصد داریم بدانیم چه زمانی اکو قلب لازم است؟ به طور کلی در صورت وجود درد شدید در قفسه سینه؛ وجود تپش قلب بالا؛ وجود درد در قلب؛ دشواری تنفس و تنگی نفس و... بهتر است اقدام به گرفتن نوار قلب در منزل تهران نمایید.
نوار قلب با دریافت اطلاعات و پردازش آنها سیستم الکتریکی قلب و ریتم دهلیزها و بطن‌ها را بررسی میکند. بنابراین برای بررسی بیماری و ناهنجاری‌های زیر، گرفتن نوار قلب در منزل توصیه میشود:

 • بررسی ایسکمیک
 • بررسی آریتمی قلبی
 •  بازبینی رشد حفره در دهلیز و بطن
 •  تشخیص احتمال بروز سکته قلبی
 •  تشخیص بیماری در عروق کرونر
 •  پریکاردیت
 •  تشخیص بیماری ژنتیکی مادر زادی
 •  بررسی وجود مشکل در دریچه قلب
 •  و...

چه کسانی نیاز به گرفتن نوار قلب یا اکو قلب در منزل دارند؟

اکوکاردیوگرافی به بررسی ریتم قلب و فعالیت الکتریکی آن میپردازد. انجام این آزمایش برای بیماران زیر توصیه میشود:
حمله قلبی: برای افرادی که در معرض آسیب‌های ناشی از حمله قلبی هستند. گرفتن نوار قلب در منزل میتواند احتمال مسدود شدن ناگهانی رگ‌های قلب را پیش بینی کند.
نارسایی قلبی: این آزمایش نشان میدهد که آیا قلب توانایی خون رسانی کافی با فشار مناسب را دارد یا خیر؟
بیماری مادرزادی: افراد دارای نقایص مادرزادی باید مرتبا عملکرد قلب خود را بررسی کنند.

وجود مشکلات در دریچه قلب:

 •  کادیومیوپاتی (بررسی ضخامت و بزرگ شدن دیواره‌های قلب)
 •  اندوکاردیت (وجود عفونت در دیواره‌های قلب که به دریچه قلب آسیب میزند.)

در پاسخ به سوال پرتکرار آیا نوار قلب گرفتگی عروق را نشان میدهد؟ باید گفت: بله با نوار قلب میتوان گرفتگی عروق را تشخیص داده و با اکو قلب میتوان از محل و میزان گرفتگی عروق آگاه شد.

معرفی انواع اکوی قلب در منزل

اکوی قلب با توجه به نوع نیاز و محل مورد بررسی میتواند در انواع زیر برای بیمار تجویز شود:
• اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری:
این روش رایج ترین نوع اکو میباشد. که با استفاده از یک دستگاه مبدل برروی سینه انجام میشود. این دستگاه کاملا بی خطر است. و با استفاده از امواج فراصوتی سینگال‌هایی را به سمت قلب ارسال میکند. تصاویر بدست آمده در این آزمایش به صورت زنده در مانیتور به نمایش درمیاید. سپس پزشک میتواند سلامت قلب و وجود مشکلات در آن را تشخیص دهد.
این دستگاه کاملا استاندارد بوده و اشعه‌های ایکس موجود در آن هیچگونه تشعشعی ندارند. پیش از انجام آزمایش بهتر است مایعات و غذاهای آبکی مثل سوپ مصرف کنید.
برای انجام این آزمایش لباس بالاتنه خود را درآورده و گان بپوشید. سپس برروی تخت با آرامش دراز بکشید. پزشک از 3 الکترود برای اتصال به سینه شما کمک میگیرد. این الکترودها به یک مانیتور متصل اند که نتایج را به صورت زنده نمایش دهند. همچنین با این دستگاه میتوان جهت سرعت حرکت خون را نیز بررسی نمود.
در مرحله بعدی پزشک از شما میخواهد که برروی پهلوی چپ دراز بکشید. وی مجددا سیگنال‌های حاصله از دستگاه را بررسی میکند. برای افزایش دقت تصاویر پزشک از کمی ژل برروی دسته سونوگرافی استفاده میکند. این آزمایش حدود 40 دقیقه زمان میبرد.
• اکوکاردیوگرافی از راه مری Trans Esophageal
اکوکاردیوگرام از راه مری امکان دریافت تصاویر بهتر از قلب را فراهم میکند. این دستگاه یک مبدل کوچک دارد. که از طریق دهان به سمت مری هدایت میشود. از طرفی الکترودهایی نیز به سینه چسبانده میشوند. این مبدل میتواند از نواحی مختلف قلب عکسبرداری نماید. امکان دارد پزشک در طول آزمایش داروهایی را به بدن شما تزریق کند. نگران نباشید در این آزمایش به طور دقیق کلیه علائم حیاتی شما در نظر گرفته میشود. مواردی مثل فشار خون و ضربان قلب نیز از طریق بازو و گروه‌هایی که در انگشتان دست قرار دارند، بررسی میشوند. و وجود مشکلات را در قلب از طریق مانیتور به اطلاع پزشک متخصص میرسانند.
همانطور که دانستید برای انجام این آزمایش از یک تیم پزشکی استفاده میشود. در طول آزمایش آرامش خود را حفظ نموده و از یک آرامبخش خفیف استفاده کنید.

تست نوار قلب در منزل

شماره تماس شرکت: ۴۴۰۵۴۳۹۳    ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲   ۴۴۰۳۵۶۴۷    ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

 

انجام این آزمایش حدود 10 تا 30 دقیقه زمان میبرد. توصیه میکنیم تا یک ساعت پس از آزمایش از خوردن و نوشیدن خودداری کنید. احساس خواب آلودگی و یا گیجی پس از آزمایش به علت مصرف قرص آرامبخش است. که پس از 1 ساعت اثر آن از بین میرود.
در صورت وجود هرگونه مشکل یا تداخل در مری از جمله مشکلات بلع، فتخ؛ سرطان و... این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید. بهتر است برای این آزمایش معده شما خالی باشد. معمولا پزشکان توصیه میکنند 6 ساعت پیش از انجام اکوکاردیوگرافی از راه مری؛ از خوردن و نوشیدن بپرهیزید. در صورت نیاز به مصرف دارو؛ آن را با کمی آب میل کنید.
• اکوکاردیوگرام استرس
اکوکاردیوگرام استرس با نام تست ورزش نیز شناخته میشود. انجام ورزش و یا مصرف برخی از داروها باعث بالا رفتن ضربان قلب میشود. در این صورت اکوکاردیوگرام استرس تجویز میشود. با استفاده از این دستگاه پزشک عملکرد قلب شما را بررسی نموده و وضعیت قلب در شرایط استرسی را میسنجد.
برای انجام اکوی قلب در منزل از دوچرخه ثابت یا تردمیل استفاده میشود. با دریافت نتایج، پزشک دیواره‌های قلب و پمپاژ قلب را در شرایط سخت بررسی میکند.
از 4 ساعت پیش از گرفتن اکوی قلب در منزل از مصرف خوراکی و آشامیدنی بپرهیزید. از 24 ساعت پیش از انجام آزمایش نیز آشامیدنی با کافئین بالا مثل شکلات؛ قهوه؛ نوشابه؛ انرژی زا، چای، دارو و... میل نکنید. همچنین توصیه میکنیم از کشیدن سیگار نیز بپرهیزید.
برای انجام اکوکاردیوگرافی استرس در منزل الکترودهایی به قلب و سینه شما چسبانده میشود. که فشار خون و تعداد نبض شما را میسنجند. پزشک در ابتدا یکبار اکوکاردیوگرافی ترانزیستوری را انجام داده و سپس از شما میخواهد که روی تردمیل راه بروید یا دوچرخه بزنید. تغییرات و وضعیت قلب شما برروی مانیتور به نمایش درمیاید. این آزمایش بین 15 دقیقه تا 1 ساعت زمان میبرد.
• دوبوتامین استرس اکوکاردیوگرافی
در این تست استرس به جای ورزش از داروی دوبوتامین استفاده میشود. در صورتیکه در منزل شما تردمیل و دوچرخه ثابت وجود ندارد. پزشک از این طریق میتواند تست استرس انجام دهد. استفاده از این دارو بی خطر است و همانند انجام ورزش سنگین میتواند سرعت و قدرت ضربان قلب شما را افزایش دهد. تغییرات و نتایج در مانیتور به نمایش درمیاید. سپس داروی دوبوتامین از بدن شما خارج میشود.
زمان انجام این آزمایش حدود 15 دقیقه است. پس از آن کمی صبر کنید تا تمامی علائم از بین برود.
• اکوکاردیوگرافی 3D (سه بعدی)
اکوکاردیوگرافی سه بعدی به دو روش Echocardiography Transesophageal و یا Transthoracic انجام میشود. با این روش میتوان از دریچه‌های قلب تصاویر سه بعدی گرفت.
معمولا پیش از انجام عمل جراحی قلب از این روش استفاده میشود. مشکلات قلبی در کودکان نیز با استفاده از این روش تشخیص داده میشود.
• اکوکاردیوگرافی جنینی
اکوکاردیوگرافی جنینی در منزل برای مادران باردار انجام میشود. این آزمایش از هفته 18 تا 22 برای بررسی سلامت جنین تجویز میشود. در این آزمایش مبدل‌ها برروی شکم مادر باردار قرار داده شده و قلب جنین بررسی میشود.
آمادگی‌های لازم قبل از انجام نوار قلب یا اکوکاردیوگرافی (ECG)
برای تست نوار قلب در منزل کافیست با ما در نفس بان تماس بگیرید. متخصصین ما در کوتاهترین زمان و به همراه تجهیزات پیشرفته در منزل و یا محل کار شما حضور یافته و کلیه اقدامات لازم را به انجام میرسانند. برای گرفتن نوار قلب در منزل نیازی به آمادگی خاصی وجود ندارد. و در هر زمانی قابل انجام است. فقط باید وجود سابقه بیماری و یا داروهایی که مصرف میکنید را به اطلاع پزشک برسانید.
نکاتی که باید قبل از گرفتن نوار قلب در منزل رعایت کنید:
گرفتن نوار قلب در منزل یکی از آزمایشات ساده و بی خطر است. که نیازمند به آمادگی خاصی پیش از انجام ندارد. البته رعایت برخی از نکات پیش از انجام آزمایش میتواند در دقت نتایج به دست آمده تاثیرگذار باشد.

 • پیش از گرفتن نوار قلب نباید فعالیت شدیدی داشته باشید. توصیه میکنیم به خوبی استراحت نموده و صبر کنید تا ضربان قلب شما به حالت عادی بازگردد.
 •  اگر در بخش سینه موهای زائد زیادی دارید. برای چسباندن راحت تر الکترودها توصیه میکنیم موهای قسمت سینه؛ دست و پا را بتراشید. موهای اضافه علاوه بر مزاحمت در چسبیدن الکترودها در هنگام جدا سازی ممکن است درد یا حساسیت و جوش ایجاد کند.
 •  پیش از انجام نوار قلب یک غذای سبک میل کنید. مصرف غذاهای سنگین و پرچرب میتواند در روند عادی ضربان قلب تغییراتی ایجاد کند.
 •  اگر داروی خاصی استفاده میکنید. پیش از انجام آزمایش پزشک خود را از این موضوع آگاه سازید.

آیا انجام نوار قلب در منزل خطرناک است؟

خوشبختانه گرفتن نوار قلب در منزل بی خطر است. و هیچگونه دردی ندارد. از آنجایی که الکترودها به پوست متصل میشوند، ممکن است برای برخی از بیماران نگرانی‌هایی را ایجاد کند. لازم به ذکر است این الکترودها فعالیت الکتریکی قلب را ثبت نموده و هیچگونه خطر برق گرفتگی وجود ندارد.
چسب الکترودها ممکن است برای برخی از افراد علائم حساسیت مثل جوش و راش داشته باشد.
تست ورزش ECG برای بیماران در محیطی کنترل شده و تحت نظر پزشک انجام میشود.

 

شماره تماس شرکت: ۴۴۰۵۴۳۹۳    ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲   ۴۴۰۳۵۶۴۷    ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

نتایج نوار قلب در منزل

پس از پایان آزمایش، نتایج ریتم قلب و فعالیت الکتریکی در قالب نمودار به صورت کاغذی چاپ و یا به صورت الکترونیکی برروی دستگاه ضبط اکوکاردیوگرافی نمایش داده میشوند. پزشک با بررسی نتایج آزمایش میتواند نشانه‌های مشکل را تشخیص دهد.
اطلاعاتی که گرفتن نوار قلب در منزل در اختیار پزشک قرار میدهد:

 •  ضربان قلب: دستگاه اکوکاردیوگرافی نبض و ضربان قلب را نشان میدهد. این مورد برای تشخیص ضربان قلب بالا (تاکی کاردی) و یا پایین (برادی کاردی) مناسب است.
 •  حمله قلبی: با انجام اکوی قلب در منزل احتمال بروز حمله قلبی را پیش بینی میکند.
 •  ریتم قلبی: در صورت وجود درد در ناحیه قلب؛ با بررسی ریتم قلب به تشخیص بهتر پزشک کمک میکند.
 •  جریان خون: ECG به بررسی جریان خون و نحوه تامین خون میپردازد.
 •  تغییرات ساختاری: اکوکاردیوگرافی بزرگ شدن قلب؛ نقایص قلبی؛ مشکلات قلبی؛ و هرگونه علائم غیر طبیعی در قلب را نشان میدهد.

هزینه انجام نوار قلب در منزل تهران چقدر است؟

تعرفه نوار قلب در منزل با توجه به ابلاغیه از سوی سازمان غذا و دارو تعیین، و توسط سازمان‌های ارائه دهنده خدمات تخصصی پزشکی در منزل اجرا میشود. هزینه نوار قلب در منزل توسط تیم تخصصی نفس بان با توجه به تعداد دفعات مورد نیاز و همچنین نوع اکو و اعزام متخصص؛ تعیین میشود. خوشبختانه نفس بان گواهی معتبر عرضه میکند که قابل تقدیم به انواع سازمان‌های بیمه میباشد.
به طور کلی هزینه انجام نوار قلب در منزل تهران نسبت به حضور در بیمارستان و کلینیک پزشکی مقرون به صرفه است.
چرا مرکز تخصصی پزشکی؛ پرستاری و بالینی در منزل نفس بان
مرکز تخصصی ارائه خدمات پزشکی و پرستاری و بالینی در منزل نفس بان، ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای خود را با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز؛ از سال 1396 آغاز نموده است. این مرکز دارای مجوزهای معتبر از سوی وزارت بهداشت؛ درمان؛ آموزشی پزشکی؛ مجوز ارائه خدمات پزشکی و پرستاری بالینی در منزل بوده و به همشهریان عزیز در کلیه مناطق تهران خدمت رسانی میکند. نفس بان با هدف ارتقاء سلامت عمومی؛ خدمات پیشگیری؛ آموزشی؛ درمانی در کلیه سطوح با کیفیت و با قیمت تضمینی و در کوتاه ترین زمان در منزل بیمار ارائه میدهد. تیم حرفه ای نفس بان شامل پزشکان متخصص؛ پرستاران آموزش دیده و فیزیوتراپ دارای مدرک رسمی و.... در منزل میباشد. برای ارتباط با ما و مشاوره رایگان با کارشناسان نفس بان کافیست از طریق شماره‌های زیر با ما تماس بگیرید.

شماره تماس شرکت: ۴۴۰۵۴۳۹۳    ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲   ۴۴۰۳۵۶۴۷    ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

 

 ارائه خدمات اکو در منزل توسط پزشک خانم و آقا

 •  ضمانت کیفیت و قیمت مناسب در تهران
 •  ارائه فاکتور رسمی جهت مراجعه به بیمه
 •  انجام خدمات تخصصی و اعزام پزشک به همراه تجهیزات پیشرفته
 •  گسترش ارائه خدمات در سرتاسر تهران

تنها بخشی از خدمات ما در مرکز تخصصی؛ پرستاری، بالینی و پزشکی در تهران میباشد.

انجام نوار قلب در منزل در کدام نقاط تهران انجام میشود؟

خوشبختانه کلیه مناطق تهران تحت پوشش خدمات پزشکی؛ پرستاری؛ بالینی در منزل نفس بان قرار دارند. شما میتوانید در مناطق زیر و نقاط دیگر شهر تهران درخواست خود را ثبت نمایید:

 •  نوار قلب در منزل شمال تهران
 •  نوار قلب در منزل شرق تهران
 •  نوار قلب در منزل غرب تهران
 •  نوار قلب در منزل جنوب تهران

آدرس نفس بان

تهران، بلوار فردوس شرق،

روبروی خ حسن آباد،

ساختمان طاها، پلاک 388

واحد21

شبکه های اجتماعی

ما در شبکه های اجتماعی هم در کنارتان هستیم

آی سی یو در منزل

  ICU AT HOME