شیمی درمانی در خانه

تزریق داروی شیمی درمانی در منزل با کادر حرفه ای نفس بان

شیمی درمانی یک روش درمانی شناخته شده برای انواع سرطان است. داروهای شیمی درمانی بسیار حساس بوده و باید به نوبت و صحیح برای بیمار تزریق شوند. شیمی درمانی در واقع یک دوره درمانی است که با توجه به نوع بیماری، تعداد جلسات درمان و دوز مصرفی داروها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. روش تزریق و نحوه استفاده از هر دارو با توجه به نوع درمان و نحوه مصرف آن متفاوت است. از این رو پرستاری که این اقدامات را به انجام میرساند باید آگاهی کافی درباره هریک از این داروها را داشته باشد. اگر تزریق شیمی درمانی در منزل انجام شود، سختی‌های رفت و آمد و هزینه‌های خانواده به مراتب کاهش میابد. برای تزریق داروی شیمی درمانی در منزل باید کلیه مراحل توسط یک پرستار آموزش دیده؛ خبره و با تجربه انجام شود. تا در صورت بروز هرگونه مشکلی به سرعت بتواند اقدامات لازم را به انجام برساند.

ما در مرکز خدمات شیمی درمانی در منزل نفس بان با بهره گیری از تخصص پزشکان خبره و استفاده از پرستاران باتجربه در منزل شما حضور یافته و خدمات شیمی درمانی در منزل را به انجام میرسانیم. پرستاران ما در نفس بان همگی دارای مدارک معتبر و رسمی از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوده و کلیه تضامین و مدارک ایشان در نفس بان قرار دارد.

مرکز خدمات پزشکی و بالینی در منزل نفس بان از سال 1396 تاکنون با اخذ مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی؛ اقدام به ارائه خدمات پزشکی و درمانی در کلیه سطوح نموده است. این مرکز با بهره گیری از دانش متخصصین؛ پرستاران باتجربه؛ فیزیوتراپ و...، پرستار شیمی درمانی به همراه تجهیزات پیشرفته را به منزل شما اعزام نموده تا کلیه خدمات درمانی با کیفیت بالا و در کوتاهترین زمان ممکن با هزینه مقرون به صرفه تری برای شما به انجام برسد.

شماره تماس  مرکز نفس بان:

۴۴۰۵۴۳۹۳         ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲

۴۴۰۳۵۶۴۷           ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

 

تزریق داروی شیمی درمانی

انجام تزریق شیمی درمانی در منزل چه مزیتی به همراه دارد؟

به طور معمول جلسات شیمی درمانی در بیمارستان و یا کلینیک‌های پزشکی تحت نظر پزشک متخصص و به وسیله پرستار آموزش دیده انجام میشود. مدت و تعداد جلسات شیمی درمانی و داروهای مصرفی به نوع سرطان و تشخیص پزشک وابسته است. در مواردی دیده میشود بیمار در بیمارستان بستری میشود تا جلسات شیمی درمانی خود را به پایان برساند. این حضور دائمی و پیوسته در بیمارستان میتواند موجب کاهش روحیه بیمار؛ خستگی و یا دشواری برای او و همراهان شود. در این بین سوالی که مطرح میشود این است که آیا شیمی درمانی در منزل انجام میشود؟

خوشبختانه امروزه امکان حضور پرستار شیمی درمانی در منزل شما نیز وجود دارد. پرستار تایید شده از سوی نفس بان دارای مدارک معتبر از سوی دانشگاه علوم پزشکی است. وی روش انجام شیمی درمانی داخل وریدی، یا از طریق کانولا و سایر وسایل تزریق شیمی درمانی را به خوبی میداند. و روند درمان را با توجه به تجویز پزشک پیگیری میکند.

تزریق شیمی درمانی در منزل به شما کمک میکند که مراحل طبیعی درمان خود را از منزل دنبال کنید. آمار نشان میدهد درمان سرطان در منزل به علت افزایش روحیه بیمار و دریافت خدمات مشابه با کلینیک و بیمارستان کاملا اثر بخش بوده و از طرفی به کاهش هزینه‌های بستری در بیمارستان و مراقبت از بیمار نیز کمک میکند.

فضای بیمارستانی به علت حضور بیماران ممکن است باعث تشدید برخی از بیماری‌های عفونی و ویروسی در بیمار شود. با تزریق شیمی درمانی در منزل نیازی نیست برای انجام جلسات درمانی به بیمارستان و کلینیک مراجعه کنید.

البته برخی از افراد نگرانی‌هایی بابت دریافت داروی شیمی درمانی خارج از فضای بیمارستانی و کلینیک دارند. لازم به ذکر است پرستار شیمی درمانی در منزل با تجربه، آموزش‌های لازم درباره نحوه و زمان مصرف هریک از داروها را گذرانده و همواره با پزشکان متخصص در ارتباط است. پرستار شیمی درمانی به خوبی میداند در صورت بروز هرگونه مشکل چگونه با آن مقابله نماید.

از طرفی امکان نظارت دقیق بر بیمار از طریق دستگاه‌های متصل فراهم است. و پزشک از راه دور ناظر بر خدمات پرستار خواهد بود.

از دیگر مزایای شیمی درمانی در منزل میتوان به کاهش هدر رفت زمان برای ویزیت و دریافت دارو میباشد. همچنین جابجایی و حضور بیمار در بیمارستان و یا کلینیک نیز مخاطراتی به همراه دارد. هزینه شیمی درمانی در منزل به نسبت حضور در بیمارستان و کلینیک‌ها بسیار مقرون به صرفه تر است. به طور کلی مراقبت از بیمار شیمی درمانی در منزل میتواند به کاهش هدر رفت زمان و هزینه شما نیز کمک نماید.

برای انجام شیمی درمانی در منزل چه نکاتی را باید مد نظر داشت؟

برای دریافت خدمات شیمی درمانی در منزل به جای مراجعه حضوری به بیمارستان و کلینیک باید زیرساخت‌های مهم و لازم را در منزل خود و یا محل حضور بیمار فراهم نمایید. برخی از این زیرساخت‌ها شامل:

 • داروهای شیمی درمانی باید کامل باشند. از آنجایی که مراقبت از بیمار شیمی درمانی در منزل انجام میشود. باید کلیه داروهای تجویز شده توسط پزشک را خریداری و در منزل خود داشته باشید. نکته مهم نحوه نگهداری از هریک از این داروها میباشد. برخی از داروها را باید در دمای خاصی در یخچال و به دور از نور مستقیم خورشید نگهدارید.
 • در هنگام خرید؛ جابجایی و حمل و نقل دارو نیز باید مراقبت دمای دارو بوده و از قرارگیری آنها در معرض نور آفتاب خودداری کنید.
 • داروهای شیمی درمانی بسیار سمی و خطرناک هستند. این داروها باید دور از دسترس سایر اعضای منزل قرار داشته باشند.
 • اگر کانولا و یا سایر وسایل تزریق مثل خط مرکزی؛ کاتتر وریدی مرکزی محیطی و... نشت نمود. سریعا گیره‌های روی لوله را ببندید. و آن را در کیسه پلاستیکی قرار داده و دستان خود را بشویید. اگر کیت نشت دارویی دارید؛ دستورالعمل روی آن را دنبال نمایید. و یا با پرستار و یا پزشک تماس بگیرید.
 • از آنجایی که بیمار شیمی درمانی سیستم ایمنی پایینی دارد. در برابر هرگونه ویروس و یا باکتری و عفونت به شدت آسیب پذیر است. از این رو بیماران باید در محلی آرام و به دور از استرس و یا افراد بیمار دیگر قرار بگیرند.
 • در صورت بروز عارضه در هر ساعتی از شبانه روز فورا با پزشک و یا پرستار تماس بگیرید.

روش تزریقات شیمی درمانی

بسیاری از تزریقات شیمی درمانی از طریق تزریق داخل وریدی انجام میشود. در صورت مراقبت از بیمار شیمی درمانی در منزل؛ پرستار در منزل شما حضور یافته و اقدامات لازم را به انجام میدهد. پرستار تا پایان تزریقات کنار بیمار میماند. و علائم حیاتی و واکنش‌های بیمار را به طور پیوسته کنترل میکند. بسیاری از بیماران اطلاعات کافی درباره مقابله با عوارض جانبی دارند. پرستاران زیر نظر پزشک انکولوژیست اقدامات لازم شیمی درمانی را به انجام میرسانند. و در صورت بروز عارضه جانبی به طور مرتب با پزشک انکولوژیست در ارتباط هستند.

تزریق شیمی درمانی در منزل

ویژگی‌های مهم پرستار شیمی درمانی در منزل

 • پرستار شیمی درمانی در منزل باید کلیه مدارج علمی و مدارک معتبر دانشگاهی را دریافت نموده و مجوز فعالیت از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران را داشته باشد. کلیه مدارک و تضامین پرستاران نزد نفس بان موجود است.
 • پرستار شیمی درمانی در منزل باید از مراحل درمان و جلسات آگاهی کافی داشته باشد. انتظار میرود، پرستار درباره هریک از داروها و نحوه و زمان مصرف آن‌ها اطلاعات کافی داشته و این اطلاعات را در اختیار خانواده و همراهان بیمار نیز قرار دهد.
 • داروهای شیمی درمانی بسیار حساس هستند. و برخی از آنها باید حتما در یخچال و یا در شرایط خاصی نگهداری شوند. در غیر اینصورت خواص درمانی خود را از دست داده و ممکن است برای بدن خطرناک باشند. برای نگهداری داروها در منزل میتوانید اطلاعات کافی درباره نحوه نگهداری هریک از داروها را از پرستار شیمی درمانی جویا شوید.
 • از آنجایی که نحوه مصرف هریک از داروهای شیمی درمانی با یکدیگر متفاوت است. پرستار شیمی درمانی در منزل داروها را به درستی تزریق مینماید.
 • وی اطلاعات کافی درباره تجهیزات مورد نیاز برای بررسی وضعیت بیمار را به طور مرتب در اختیار شما قرار میدهد. شما میتوانید این تجهیزات را خریداری و یا اجاره نمایید.
 • یک پرستار با تجربه، با حفظ ارامش و ارتباط با بیمار و خانواده؛ از فشارهای عصبی حین درمان میکاهد.
 • او دارای قدرت بدنی کافی برای جابجایی و یا انجام اقدامات ضروری میباشد.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل غیر قابل پیش بینی، پرستار شیمی درمانی در منزل با حفظ خونسردی و با مهارت خود با آن مقابله میکند.

مراقبت‌های لازم پس از شیمی درمانی در منزل

داروهای شیمی درمانی ممکن است برخی از عوارض جانبی لحظه ای و طولانی مدت برای شما به همراه داشته باشند. برخی از عوارض جانبی این داروها شامل حالت تهوع؛ استفراغ؛ ریزش مو؛ اسهال؛ خستگی؛ تب؛ یبوست؛ خون ریزی؛ کبودی؛ زخم‌های دهان؛ کم اشتهایی؛ درد و.... میباشد.

از عوارض جانبی طولانی مدت این درمان نیز میتوان به آسیب به بافت ریه؛ ناباروری؛ مشکلات قلبی؛ کلیوی؛ آسیب‌های عصبی؛ و احتمال ابتلا به سرطان دوم نیز اشاره نمود.

بیمار در دوره‌های درمانی خود تحت تاثیر عوارض جانبی داروها و فشارهای عصبی در حین درمان ممکن است دچار تغییرات هورمون؛ واکنش‌های عصبی؛ خستگی و خواب آلودگی شود. بیماران در طول دوره شیمی درمانی سیستم ایمنی ضعیفی دارند. از این رو نباید در معرض هیچگونه ویروس؛ باکتری و یا عفونت قرار بگیرند. بهتر است پس از انجام جلسه شیمی درمانی در منزل؛ بیمار استراحت نموده و رژیم غذایی خود را با توجه به تجویز پزشک رعایت نماید.

برای دریافت خدمات شیمی درمانی در منزل تهران؛ با ما در مرکز خدمات پزشکی و بالینی در منزل نفس بان تماس بگیرید.

برای کموتراپی در منزل چه تجهیزات و وسایلی نیاز است؟

شیمی درمانی یا کموتراپی علاوه بر درمان سرطان در درمان برخی از اختلالات خونی؛ و بیماریهای خود ایمنی نیز موثر است. کموتراپی نوعی درمان دارویی است که با استفاده از داروهای شیمیایی قوی، سلول‌های سرطانی و غیر طبیعی که سرعت رشد بالایی دارند را از بین میبرد. داروهای کموتراپی با توجه به نوع بیماری به صورت موضعی؛ وریدی؛ تزریقی؛ خوراکی مصرف میشود.

 برای مراقبت از بیمار آی سی یو در منزل و کموتراپی در خانه باید تجهیزات و داروهای لازم را تهیه فرمایید.

کموتراپی در مواردی به تنهایی و در برخی دیگر از موارد به همراه سایر روش‌های درمان مثل پرتو درمانی؛ و جراحی تجویز میشود. با توجه به توصیه‌های پزشک و روش درمان، اقدامات لازم برای انجام کموتراپی در منزل را به انجام برسانید.

 1. آزمایش‌های لازم را انجام داده و از آمادگی بدن برای دریافت دارو اطمینان حاصل کنید.
 2. دندان‌های شما نباید دچار عفونت باشند. از این رو پیش از آغاز درمان به دندان پزشک مراجعه نموده و وضعیت دندان‌های خود را بررسی کنید.
 3. از عوارض جانبی درمان آگاهی یافته و برای آن از پیش برنامه ریزی کنید.
 4. مقدمات انجام شیمی درمانی در منزل را فراهم نمایید.
 5. تجهیزات و وسایل لازم را از پزشک یا پرستار شیمی درمانی بپرسید. شما میتوانید این تجهیزات را از مرکز خدمات پزشکی و بالینی در منزل نفس بان خریداری یا اجاره فرمایید.
 6. یک همراه در جلسات درمان شما را همراهی نماید. این داروها ممکن است باعث ایجاد خواب آلودگی و یا سرگیجه شوند.

 

ما در مرکز خدمات شیمی درمانی در منزل نفس بان با بهره گیری از تخصص پزشکان خبره و استفاده از پرستاران باتجربه در منزل شما حضور یافته و خدمات شیمی درمانی در منزل را به انجام میرسانیم. پرستاران ما در نفس بان همگی دارای مدارک معتبر و رسمی از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوده و کلیه تضامین و مدارک ایشان در نفس بان قرار دارد.

مرکز خدمات پزشکی و بالینی در منزل نفس بان از سال 1396 تاکنون با اخذ مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی؛ اقدام به ارائه خدمات پزشکی و درمانی در کلیه سطوح نموده است. این مرکز با بهره گیری از دانش متخصصین؛ پرستاران باتجربه؛ فیزیوتراپ و...، پرستار شیمی درمانی به همراه تجهیزات پیشرفته را به منزل شما اعزام نموده تا کلیه خدمات درمانی با کیفیت بالا و در کوتاهترین زمان ممکن با هزینه مقرون به صرفه تری برای شما به انجام برسد.

شماره تماس  مرکز نفس بان:

۴۴۰۵۴۳۹۳         ۰۹۱۹۱۴۴۵۷۵۲

۴۴۰۳۵۶۴۷           ۰۹۱۲۰۹۱۶۱۷۹

 

خدمات پزشکی و بالینی در منزل نفس بان

مرکز تخصصی ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل نفس بان مفتخر است که با انگیزه ارتقاء سلامت عمومی و با ارائه خدمات پیشگیری، آموزشی و درمانی در کلیه سطوح، جهت بهبود سلامت و افزایش رفاه همشهریان عزیز گام بردارد. این مرکز از سال 1396 پس از اخذ مجوزهای رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است. نفس بان با اعزام پزشک متخصص، پرستار آموزش دیده، فیزیوتراپ دارای مدرک و… در منزل اقدام به خدمات رسانی به شما عزیزان نموده است. نفس بان دارای مجوز ارائه خدمات پزشکی و پرستاری بالینی در منزل میباشد. از خدمات ویژه این مرکز میتوان به پوشش دهی کلیه مناطق در تهران؛ قیمت مناسب و مقرون به صرفه؛ صدور گواهی برای مراجعه به بیمه اشاره نمود.

سوالات متداول

هزینه شیمی درمانی در منزل چقدر است؟

هزینه شیمی درمانی در منزل با توجه به نوع بیماری؛ جلسات درمان و تجهیزات مورد نیاز تعیین میشود. به طور کلی هزینه مراقبت از بیمار شیمی درمانی در منزل نسبت به نگهداری در بیمارستان مقرون به صرفه تر است.

آیا ممنوعیت تزریق شیمی درمانی برای مادر وجود دارد؟

انجام شیمی درمانی برای زنان باردار پس از گذشت 3 ماهه اول بارداری مجاز است. البته این مورد به نظر مستقیم پزشک انکولوژیست و نوع سرطان وابسته است.

در زنان شیرده نیز باید در طول دوره انجام شیمی درمانی؛ شیردهی متوقف شود.

آیا شیمی درمانی در منزل خطرناک است؟

شیمی درمانی در منزل اگر با استفاده از تجهیزات لازم و کافی؛ و توسط پرستار شیمی درمانی در منزل و زیر نظر پزشک انکولوژیست انجام شود. تفاوتی با انجام جلسات شیمی درمانی در بیمارستان یا کلینیک نخواهد داشت.

آدرس نفس بان

تهران، بلوار فردوس شرق،

روبروی خ حسن آباد،

ساختمان طاها، پلاک 388

واحد21

شبکه های اجتماعی

ما در شبکه های اجتماعی هم در کنارتان هستیم

آی سی یو در منزل

  ICU AT HOME